اطلاعاتی از سخت‌افزار تراشه اسنپدراگون 768G منتشر شد

اطلاعاتی از سخت‌افزار تراشه اسنپدراگون 768G منتشر شد

اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهد که اسنپدراگون 768G همراه‌با محصولی معرفی‌نشده از برند ردمی شیائومی به‌زودی معرفی خواهد شد.

 تراشه اسنپدراگون 768G
تراشه اسنپدراگون 768G

اخیرا جزئیاتی از سخت‌افزار گوشی هوشمند شیائومی ردمی کی ۳۰ مدل Speed Edition در فضای مجازی قرار گرفته که نشان می‌دهد در دل این دستگاه از تراشه‌ای معرفی‌نشده به‌نام اسنپدراگون 768G استفاده شده است. در ابتدا فرض بر این بود که اطلاعات منتشرشده احتمالا خطای تایپی بوده است؛ اما افشاگری با انتشار اطلاعات بیشتر، وجود تراشه اسنپدراگون 768G را تأیید می‌کند.

افشاگر یادشده گفته است که انتظار می‌رود تراشه اسنپدراگون 768G همراه‌با گوشی معرفی‌نشده‌ای از برند ردمی شیائومی به‌زودی رونمایی شود. پس از تأیید وجود چنین تراشه‌ای، شاهد انتشار توییتی بودیم که جزئیاتی از سخت‌افزار تراشه اسنپدراگون 768G را بازگو می‌کرد.

پردازنده اسنپدراگون 768G شامل هسته‌ای با فرکانس ۲/۸ گیگاهرتز می‌شود که هسته‌ای با فرکانس ۲/۴ گیگاهرتز و ۶ هسته دیگر با فرکانس ۱/۸ گیگاهرتز آن را همراهی می‌کنند. پردازنده گرافیکی به‌کار رفته در این تراشه نیز آدرنو ۶۲۰ است که هسته‌های آن با فرکانس ۷۵۰ مگاهرتز فعالیت می‌کنند. در اسنپدراگون 765G نیز از چنین پردازنده گرافیکی استفاده شده بود؛ البته با این تفاوت که هسته‌های آن با فرکانس پایین‌تر ۶۲۵ مگاهرتزی فعالیت می‌کردند.

با این حساب می‌توان گفت که اسنپدراگون 768G نسبت به اسنپدراگون 765G با ۲۰ درصد بهبود توان پردازش گرافیکی همراه بوده است. در ادامه افشاگر گفته است که امتیاز اسنپدراگون 768G در بنچمارک انتوتو به ۳۶۰،۰۰۰ می‌رسد که نسبت به امتیاز ۳۰۰،۰۰۰ تراشه اسنپدراگون 765G موجود در گوشی شیائومی ردمی کی ۳۰ 5G بهبود قابل توجهی در عملکرد را نشان می‌دهد.

عملکرد کلی اسنپدراگون 768G نسبت به مدل پیشین خود با ۱۰ درصد بهبود همراه است. به‌نظر می‌رسد محصولی از شیائومی که مجهز به این تراشه شده نیز با برخورداری از ۶ گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی با قیمتی معادل ۳۱۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.