Prime H310M-R R 2.0

اقتصادی ترین مادربرد ایسوس را بیشتر بشناسید

همواره پروسه خرید محصولات تجاری، یکی از چالش برانگیزترین مباحث مدیران IT در شرکت ها و ارگان ها است. با توجه به وضعیت بازار و قیمت های سرسام آور،  اسمبل یک سیستم در تیراژ بالا ممکن است هزینه های خرید را بالاتر از محدوده در نظر گرفته شده برای پروژه های تعریف شده، به شرکت تحمیل کند. حال چاره کار کجاست؟

ایسوس بزرگترین برند تولید کننده مادربرد در جهان، راهکار ویژه ای را برای این موارد در نظر گرفته است. مادربردی اقتصادی، با دوام و کاملاً مقرون به صرفه همراه با یکی از بروزترین چیپست های مورد استفاده در ارگان های دولتی، با نام Prime H310M-R R 2.0 معرفی و تولید نموده است.

شاید کمی عجیب باشد که مادربرد مورد بحث، دارای جعبه ای سفید و بدون چاپ مشخصات و تصویر روی آن باشد! این مادربرد به صورت Bulk عرضه می شود، یعنی مادربرد، و اجزای درون جعبه مانند دفترچه، کابل ها و پنل پشتی، درون یک جعبه سفید رنگ قرار دارد تا از هزینه کلی محصول نهایی بکاهد. حال تصور کنید در یک پروژه 1000 تایی که ازمادربرد استفاده می شود، همین عمل عدد قابل توجهی را از هزینه ها کاهش می دهد.

دوام و پایداری یکی از اصول اولیه مادربردهای ایسوس است. مادربرد Prime H310M-R R 2.0 از راهکار 5X Protection III ایسوس بهره می برد که این راهکار از حرفه ای ترین راه حل های حفاظتی در دنیای سخت افزار است. رابط PCI Express در این مادربرد از SafeSlot Core بهره برده تا در هنگام استفاده از قطعه های سازگار نظیر کارت گرافیک یا کارت های توسعه دیگر، در درازمدت دچار صدمات فیزیکی ناشی از استفاده مداوم نگردد. پنل پشتی آن نیز از استیل ضد زنگ بوده و لحیم کاری قطعات پشتی به صورت چند مرحله ای انجام شده تا بالاترین دوام و استحکام را در مدت زمانی طولانی در بدترین شرایط استفاده از مادربرد مورد انتظار باشد.

پورت شبکه نیز از راهکار حفاظتی معروف LANGUARD استفاده می کند تا آسیب های ناشی از القای جریان های ناخواسته الکتریکی را خنثی نماید. مدار تغذیه این مادربرد نیز به صورت کاملاً دیجیتالی با تراشه اختصاصی DIGI+ مدیریت شده بهینه و دقیق ولتاژ های مورد نیاز را در اختیار پردازنده قرار دهد.

علاوه بر این ویژگی های سخت افزاری بی نقص، ایسوس بیش از 8000 ساعت تست های دوام و پایداری را در شرایط مختلف با بیش از 1000 دستگاه و قطعه مختلف در این مادربرد انجام داده تا خیال مصرف کننده از سازگاری و سلامت سیستم راحت باشد.

حال نگاهی به ویژگی های سخت افزاری این مادربرد می اندازیم. این مادربرد از سوکت LGA 1151 و تراشه H310 بهره برده و پردازنده های نسل هشت و نهم اینتل را به طور کامل پشتیبانی می کند. دو اسلات حافظه DDR4، یک اسلات PCIe 3.0 X16 و یک PCIe 2.0 X1 در این مادربرد وجود دارد. به منظور نصب انواع نمایشگر، پورت های HDMI، DVI/D و D-SUB یا همان پورت VGA در این مادربرد در نظر گرفته شده است. کارت شبکه گیگابیتی Realtek 8111H نیز برای استفاده از شبکه در این مادربرد تعبیه شده است. پورت های متنوع USB 3.1 و USB 2.0 نیز در قسمت پنل و هدر وجود داشته و اگر خواهان پورت های قدیمی تر نظیر COM، LPT و TPM در این مادربرد هستید، ایسوس آنها را به صورت هدر در اختیار مصرف کننده قرار داده است.

این مادربرد به صورت رسمی و با گارانتی معتبر هم اکنون در کشور قابل تهیه می باشد.