پلی استیشن 5

خبر خوب برای مشتاقان پلی استیشن 5؛ ظرفیت باتری دسته DualSense بیشتر از PS4 است

دسته بازی (کنترلر) یکی از مهم‌ترین مؤلفه های یک کنسول بازی است که البته در کنسول‌های نسل بعدی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اکس شاهد ارتقای آنها خواهیم بود. اخیراً جزئیات تازه‌ای از دسته بازی DualSense پلی استیشن 5 سونی منتشر شده است که نوید افزایش چشمگیر دوام باتری آن را می‌دهد.

تنها چند ماه با عرضه کنسولی‌های نسل نهمی فاصله باقی است و در این مدت علاقمندان شاهد انتشار شایعات و افشای اطلاعات جدید خواهند بود. در تازه‌ترین آنها یک کاربر در توییتر تصاویری از دسته بازی DualSense پلی استیشن 5 را منتشر کرده است.

JkoI60eYBfWy1xxV.jpg

بر اساس تصاویر جدید منتشر شده، ظرفیت باتری دسته بازی پلی استیشن 5 از 1000 میلی آمپر در نسل قبل به 1560 میلی آمپر ساعت افزایش یافته است. به عبارتی دیگر شاهد افزایش 56 درصدی ظرفیت باتری دوال سنس سونی نسبت به دسته دوال شوک 4 هستیم.

BXnwc59b9oW9ID5B.jpg

البته هنوز ظرفیت باتری DualSense در مقایسه با دسته بازی Xbox One با ظرفیت 4200 میلی آمپر ساعت ناچیز به نظر می‌رسد. با این حال خود یک پیشرفت است و می‌تواند مثبت ارزیابی شود.

حالا باید منتظر ماند و دید با توجه به پیشرفت‌ها و قابلیت‌های جدید دسته بازی DualSense پلی استیشن 5، افزایش 56 درصدی ظرفیت باتری چقدر بر دوام آن نسبت به نسل قبل اثر می‌گذارد. البته شایعات دیگری نیز حاکی از افزایش قابل توجه دوام باتری کنترلر دوال سنس سونی هستند.

o7OFStj8LyvqsHyH.jpg

عجیب اینکه در این تصاویر هیچ یک از دکمه‌های دسته بازی DualSense پلی استیشن 5 نور زمینه ندارند. احتمالاً طی هفته‌ها و ماه‌های باقی مانده شاهد انتشار اطلاعات بیشتری از پلی استیشن 5 و دسته جدید دوال سنس آن خواهیم.