ایسوس مادربرد ROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد

ایسوس مادربرد ROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد

مادربرد ROG Crosshair VIII Impact
مادربرد ROG Crosshair VIII Impact

 

طی هفته گذشته ایسوس یکی از مادربردهای پرچمدار خود برای سوکت AM4 یعنی ROG Crosshair VIII Impact را عرضه کرد. این مادربرد با چیپست AMD X570 همراه شده و پشتیبانی کامل از نسل سوم پردازنده‌های رایزن را در اختیار دارد.

این بُرد بزرگ‌تر از مشخصات mini ITX است در حالی که همچنان طرح این فرم فاکتور برای پیچ شدن به کیس را دارا می‌باشد. اکثر کیس‌های گیمینگ ITX شامل دو اسلات گسترش برای پشتیبانی از دو کارت گرافیک هستند، بنابراین منطقیست که مادربرد را تا دو اسلات ادامه دهند. از نظر فنی این بُرد در دسته mini DTX جای می‌گیرد اما ایسوس ادعا می‌کند که این مدل در اکثر کیس‌های ITX با دو اسلات گسترش جای خواهد شد. ابعاد این مادربرد 203 میلیمتر در 170 میلیمتر است.

ROG Crosshair VIII Impact از یک کانکتور 24 پین و یک 8 پین استفاده می‌کند و سیستم VRM عالی 8 فاز این مادربرد وظیفه تعیین وضعیت نیرو برای پردازنده را بر عهده دارد. سوکت به دو اسلات حافظه DDR4 DIMM متصل است و همچنین یک اسلات PCI Express 4.0 x16 در این بُرد وجود دارد. همچنین یک اسلات SO-DIMM وجود دارد که می‌تواند پذیرای یک بُرد جداگانه با دو اسلات M.2 2280 باشد. چهار پورت SATA 6Gbps باقی تجهیزات ذخیره سازی را تشکیل می‌دهند. پایین‌تر از PCIe x16 یک اسلات دیگر وجود دارد که جایگاه بُرد جداگانه دوم است، SupremeFX Impact IV که راه حل صدای آنبُرد بوده و به شکل فیزیکی از بُرد اصلی ایزوله شده، Realtek ALC1220 و ESS Sabre ES9023P DAC به عنوان پردازنده‌های به علاوه قطعات مهم دیگر برای ایجاد صدایی با کیفیت در این بُرد حاضر هستند.

چیپست و VRM به وسیله یک هیت سینک مشابه با ROG Strix X570-I Gaming خنک می‌شوند که در کنار پنل پشتی جای گرفته و از دو فن برای ایجاد جریان هوا بهره می‌برد. این مادربرد همچنین از یک بک پلیت فلزی استفاده می‌کند تا دفع حرارت را بهبود بخشد. گزینه‌های ارتباطی شامل 802.11ax Wi-Fi 6 WLAN، بلوتوث 5 و همچنین گیگابیت اترنت می‌باشد که همگی توسط کنترلرهای اینتل هدایت می‌شوند. ارتباط USB در این بُرد شامل شش عدد پورت USB 3.1 10Gbps که یکی از آنها Type C بوده و همچنین چهار پورت‌ 5Gbps می‌شود. پنل پشتی از نمایشگر کوچکی برای نمایش کُدها و کلید‌هایی برای پاک کردن CMOS، USB BIOS Flashback و راه اندازی مجدد برخوردار است. ایسوس ROG Crosshair VIII Impact را در حدود 450 دلار قیمت گذاشته است.