Naga Left-Handed Edition

Razer از ماوس Naga Left-Handed Edition رونمایی کرد؛ ویژه برای گیمرهای چپ دست

اگرچه افراد چپ دست چیزی در حدود 10 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، اما این روزها ماوس های گیمینگ که برای استفاده توسط این افراد طراحی شده اند به سختی یافت می شوند. شرکت Razer به تازگی نسخه جدیدی از ماوس های حرفه ای و گیمینگ Naga را معرفی کرده که به صورت ویژه برای استفاده توسط گیمرهای چپ دست بهینه سازی شده است.

این ماوس جدید که با عنوان Naga Left-Handed Edition معرفی شده به گونه ای طراحی شده است که تنها برای افراد و گیمرهای چپ دست مورد استفاده قرار بگیرد. در سمت راست این ماوس می توان آرایه ای از دکمه ها را مشاهده کرد که شامل 12 دکمه اختصاصی می شود و کاربران و گیمرهای چپ دست می توانند با استفاده از انگشت شست خود توسط آن ها فرامین مختلفی را منتقل کنند.

شرکت سازنده اعلام کرده است که این دکمه ها می توانند مجموعه ای از فرامین را هم دریافت و به برنامه ها و بازی های گوناگون منتقل کنند. این نسخه از ماوس Naga در مجموع دارای 20 دکمه قابل برنامه ریزی است.

naga-pro-2.jpg

شرکت Razer اعلام کرده است که تولید یک ماوس ویژه به منظور استفاده توسط افراد و کاربران چپ دست فرآیندی پیچیده و گران قیمت است؛ چرا که برای این کار باید دستگاه های تولید کننده تغییرات اساسی را متحمل شوند و همچنین فرآیندهای مختلف برای کنترل کیفیت محصولات نیز باید دگرگون شوند. این شرکت اعلام کرده است که این نسخه از ماوس Naga قرار بود در سال گذشته میلادی تولید و روانه بازار شود؛ اما به دلیل تقاضای ناچیز بازار از تولید آن صرف نظر شد. Razer در میان این صحبت های خود به استارتاپی اشاره کرده است که قرار بود در سال 2018 یک ماوس گیمینگ برای کاربران چپ دست تولید کند اما با شکست روبرو شد.

از میان دیگر قابلیت های این ماوس می توان به سنسور اپتیکی و قدرتمند Focus+ اشاره کرد که دارای 99.6 درصد دقت در وضوح است و حساسیت 20 هزار Dpi را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. Razer اعلام کرده است که این ماوس دارای قابلیت های عالی دیگری همچون Smart Tracking نیز هست. این قابلیت سبب می شود که ماوس به صورت خودکار پس از قرارگیری بر روی یک سطح جدید کالیبره شود.

همچون بسیاری از دیگر محصولات این شرکت، این ماوس نیز از یک کابل 7 فوتی USB به منظور ارتباط با سیستم های خانگی استفاده می کند. این کابل همچنان عنوان اختصاصی Speedflex که این شرکت به کابل های رابط ویژه خود اختصاصی می دهد را یدک می کشد. کلیدهای مکانیکی قدرتمند با تضمین استحکام 50 میلیون کلیک و حافظه داخلی به منظور ذخیره سازی حداکثر 5 تنظیم مختلف، از دیگر ویژگی ها و قابلیت های مهم این محصول است.

عرضه این ماوس هم اکنون آغاز شده است و علاقه مندان می توانند آن را با قیمت 100 دلار خریداری کنند.